عليــرضــــا

آلبالو و گيلاس

Iran-Sare2008 Group
 

آلبالو و گيلاس

همه ما از مصرف گيلاس تازه در يک روز گرم تابستاني کنار جاده لذت مي بريم. ميوه اي که داراي چربي کم و فيبر زياد است. اگر شما يک درمان گياهي را قبول داشته باشيد قادر خواهيد بود که گواتر مزمن را با خوردن گيلاس درمان کنيد.

آلبالو از جمله غذاهايي است که داراي 3 ماده مغذي بتاکاروتن، ويتامين C و ويتامين E  مي باشد که اغلب به عنوان آنتي اکسيدان به کار مي رود.

اين سه ماده مغذي تشکيل يک سد دفاعي را برعليه راديکال هاي آزاد مي دهند که اين راديکال هاي آزاد موجب مسموميت هاي شيميايي اشعه راديواکتيو، اشعه خورشيد مي گردند. دانشمندان معتقدند که راديکال هاي آزاد مي توانند باعث خرابي سلول ها و ايجاد سرطان، کاتاراکت و حملات قلبي شوند.

طبق بررسي مؤسسات کشاورزي افرادي که روزانه 1 يا 2 بار آن غذاهايي که داراي آنتي اکسيدان مي باشد استفاده کنند 4 مرتبه کمتر به کاتاراکت مبتلا مي شوند.

به نظر مي رسد که غذاهاي آنتي اکسيدان دار با سرطان نيز مقابله مي کنند. در طول 20 سال تحقيقاتي که در کشور فنلاند بر روي 4000 نفر انجام شده مشخص گرديد، که غذاهاي حاوي آنتي اکسيدان در افراد غير سيگاري باعث مي گردد که کمتر به سرطان ريه مبتلا شوند.

هم چنين در زنان، مصرف غذاهايي با آنتي اکسيدان بالا باعث مي گردد که خطر ابتلا به سرطان دهانه زهدان به نصف کاهش پيدا کند.

هم چنين آنتي اکسيدانها در جلوگيري از به هم چسبيدن گلبولهاي قرمز که باعث به وجود آمدن گرفتگي عروق قلب مي گردد نقش مؤثري دارند